Slack jest jednym z najbardziej popularnych komunikatorów, jeśli chodzi o komunikację w zespole. Firmy licznie korzystają z tego narzędzia za sprawą intuicyjnego, przejrzystego interfejsu użytkownika, możliwości udostępniania plików i zasobów oraz szerokim możliwościom przeprowadzania rozmów telefonicznych i tekstowych.

Największym plusem Slack’a jest jednak jego zdolność do nieinwazyjnej integracji z innymi aplikacjami, aby jak najwierniej spełniać oczekiwania klientów. W związku z tym, Admin By Request oferuje teraz integrację ze Slack’iem.

Jakie usprawnienia zostały dodane?

Główną możliwością jest dostęp do panelu Admin By Request, gdzie znajdują się wnioski o dostęp uprzywilejowany, bezpośrednio z Twojego środowiska na Slack’u. Do tego miejsca trafią wszystkie żądania użytkowników o podwyższenie ich uprawnień wraz z uzasadnieniem. Za pośrednictwem Slack’a masz możliwość zatwierdzenia lub odmowy takiej prośby. Eliminuje to potrzebę logowania się do portalu ABR jedynie w celu obsługi wniosków.

Jak to działa?

Do połączenia się z aplikacją Slack wykorzystywany jest klucz Admin By Request. Wystarczy utworzyć kanał, dodać aplikację Admin By Request i podłączyć klucz API. Dane z narzędzia publikowane są wówczas w dedykowanym kanale. Tam znajdą się więc wszelkie prośby o dostęp uprzywilejowany, gotowe do przeglądania, zatwierdzania bądź odrzucania.

Czy to rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa?

Integracja Admin By Request z aplikacją Slack umożliwia poprawę przepływności pracy oraz produktywności użytkowników. Konfiguracja takiego rozwiązania w ramach Twojej licencji, jest całkowicie bezpłatna.

Zajrzyj do instrukcji, gdzie krok po kroku zapoznasz się z planem konfiguracji.