Admin By Request w liczbach

Działanie w praktyce

W większości przypadków użytkownicy potrzebują uprawnień administratora, aby zainstalować lub zaktualizować niezbędne do pracy oprogramowanie. Pozostawienie pracownikom uprawnień administratora lokalnego na stałe, jest bardzo ryzykowne i może wiązać się z licznymi nadużyciami przywilejów. Pełne ich odebranie z drugiej strony znacznie zmniejszy efektywność pracy, z uwagi na ograniczenia dostępu do aplikacji. Admin By Request zapewnia idealny kompromis w tej kwestii. Gdy użytkownik rozpoczyna instalację lub uruchamia program z uprawnieniami administratora, cały proces jest raportowany w dzienniku aktywności.

Pracownik zobowiązany jest do podania powodu rozpoczęcia sesji administratora, adresu e-mail i numeru telefonu. Oczywiście możesz dostosować ustawienia, aby automatycznie zatwierdzać wnioski. Admin By Request zapewnia pełną elastyczność w tej kwestii. Narzędzie nieinwazyjnie odbiera prawa administratora lokalnego, zachowując jednocześnie dobre praktyki zarządzania dostępem uprzywilejowanym.

Wykrywanie malware

Po uruchomieniu przez użytkownika aplikacji z uprawnieniami administratora, Admin By Request skanuje plik w czasie rzeczywistym za pomocą ponad 35 silników antywirusowych. Pozwala to na zablokowanie złośliwego oprogramowania, bez ryzyka utraty wydajności i zgodności z innymi systemami. Jeśli uruchamiany przez użytkownika z uprawnieniami administratora lokalnego plik zostanie zdefiniowany jako złośliwy, następuje jego natychmiastowa blokada. Pojedynczy program antywirusowy nie zawsze jest w stanie wychwycić zagrożenie. Dlatego technologia malware detection, w Admin By Request, obejmuje szereg programów odpowiadających za weryfikację pliku.

Więcej na ten temat znajdziesz w zakładce

Wykrywanie malware

Czasowa sesja administratora

Doświadczeni użytkownicy, tacy jak programiści, to pracownicy potrzebujący znacznie więcej uprawnień. Admin By Request umożliwia przyznanie tymczasowych praw administratora w ramach pełnego audytu. Narzędzie chroni urządzenie przed nadużyciem podwyższonych przywilejów.

Jak to działa?

W prawym dolnym rogu ekranu urządzenia z systemem Windows lub MacOS pojawi się licznik czasu. Po zakończeniu sesji, wszelkie dane o aktywnościach zostaną przesłane do portalu. W raporcie pojawią się wówczas informacje o zainstalowanym lub odinstalowanym oprogramowaniu, a także uruchomione aplikacje.

Prosta konfiguracja

Konfiguracja programu Admin By Request jest niezwykle łatwa. Wszystko co musisz zrobić, to zastosować wybrane ustawienia. Mogą być one dostosowane do danych użytkowników lub urządzeń na podstawie ich grup Active Directory.

Aplikacja mobilna

Zgłoszenia użytkowników i ich wnioski o dostęp uprzywilejowany mogą być autoryzowane poprzez aplikację mobilną. Wystarczy jedno kliknięcie. Aplikacja pozwala także na wgląd w istotne informacje o sesjach uprzywilejowanych, szczegóły dotyczące dostępu administratora oraz aktywności użytkowników.

Dziennik audytu

Dziennik audytu i narzędzia raportowania pozwalają na zapisywanie wszystkich aktywności na bieżąco, w czasie rzeczywistym. Z Admin By Request masz kontrolę nad uprawnieniami administratora lokalnego w obszarze całego systemu IT Twojej firmy.